2010 m. balandžio 26 d., pirmadienis

Vilmoros karamelinės juostelės

Tešlai:

200 g sviesto, minkšto
½ puodelio (100 g) cukraus
¼ arb.š. druskos
1 arb.š. vanilės esencijos
2 ¼ puodelio (315 g) miltų

Įdarui:

70 g sviesto
1 valg.š. kukurūzų sirupo (naudojau medų)
1 skardinė (385 g) saldaus kondensuoto pieno
žiupsnis druskos
½ arb.š. romo esencijos

Groteles įstatyti į žemiausią lygį orkaitėje ir įkaitinti orkaitę iki 180 C temperatūros. Kepimo skardą (23 x 33 cm dydžio (maniškė – 23 x 30 cm)) iškloti kepimo popieriumi, kepimo popierių šiek tiek ištepti riebalais.

Tešlai skirtą sviestą išplakti su cukrumi ir druska, kol masė taps puri ir pabals, apie 2 – 3 minutes. Įmaišyti vanilės esenciją. Atsargiai įmaišyti miltus, kol jų neliks sausų ir tešla taps lygi, vientisa.

Trimis ketvirtadaliais paruoštos tešlos „iškloti“ paruošto kepimo indo dugną. Dėti į šaldytuvą, kol bus paruoštas įdaras.

Iš likusios tešlos suformuoti kamuoliuką, įvynioti jį į maistinę plėvelę ir dėti į šaldiklį (vėliau šią dalį tešlos reikės užtarkuoti ant kepinio paviršiaus).

Įdarui sviestą, kukurūzų sirupą (ar medų) ir kondensuotą pieną, žiupsnį druskos ir romo esenciją supilti į puodą ir kaitinti ant vidutinės ugnies, nuolat maišant. Leisti mišiniui lėtai užvirti ir palaukti, kol jis pradės tirštėti ir įgaus švelniai rusvą karamelės spalvą. Perpilti paruoštą įdaro masę į švarų dubenį ir leisti atvėsti kambario temperatūroje, retkarčiais masę vis pamaišant.

Išimti kepimo indą iš šaldytuvo ir atvėsusį įdarą tolygiai užpilti ant paruoštos tešlos sluoksnio. Likusį ketvirtadalį tešlos išimti iš šaldiklio ir tolygiai užtarkuoti ar pirštais smulkiai sutrupinti ant įdaro.

Kepti orkaitėje apie 30 minučių, kol įdaras taps tamsiai karamelinės spalvos, o kepinio paviršius švelniai parus.

Kepinį atvėsinti apie 10 minučių, tuomet iškelti iš kepimo formos ir leisti visiškai atvėsti. Tuomet supjaustyti norimomis formomis – stačiakampiais piršteliais, kvadratais ar kaip tik norite.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą